MAHŞERDE LİVAÜ’L HAMD SANCAĞI
Ahiret

MAHŞERDE LİVAÜ’L HAMD SANCAĞI

Muhtelif hadis kitaplarında bahsedilen hadis-i şeriflere göre, her peygamber kendine tabi olan ümmetiyle mahşer yerine gelecek ve onları kendi bayrağı altında toplayacaktır. En sonda nebiler nebisi ve âhirzaman peygamberi olan Hazret-i Muhammed (asm) “Livaü’l Hamd”isimli sancağı ve çok kalabalık ümmetiyle mahşer meydanına doğru bütün haşmetiyle gelecektir. O kadar kalabalık bir ümmet ki, hiç bir peygamberin onun gibi bir ümmeti olmamış. Hazret-i Muhammed’den (asm) sonra gelen her asrın imamları ve o asır içinde vazife gören âlimler, kutuplar, gavslar ve şeyhler kendi talebe ve taraftarlarıyla birlikte, kendine has bayrakları ile mahşer meydanına gelecek ve Hazret-i Muhammed’in (asm) Livaü’l Hamd sancağı etrafında toplanacaklardır.

En sonda ve Hazret-i Muhammed (asm) ümmeti içinde öyle kalabalık ve nurani bir kafile mahşer meydanına doğru gelecek ki,, bütün mahşer ehli “Acaba Hazret-i Muhammed’den (asm) sonra bir peygamber daha mı geldi?”zannına kapılacaklar. Halbuki, o gelen haşmetli ve kalabalık taife, âhirzaman müceddidi olan Hazret-i Mehdi ve talebeleri olduğu sonra anlaşılacaktır.

Cenab-ı Hak’tan niyaz ve dua ediyoruz ki, bizleri de onlarla birlikte, Kâinatın Efendisi Hazret-i Muhammed’in Livaü’l Hamd sancağı etrafında toplanmayı cümlemize nasip etsin, inşaallah.

www.asyanur.info

 

Reklam

1 Yorum

 1. Cenab-ı Allah ( CC) mahşer günü “Livaü’l-Hamd sancağı ” altında,şahs-i manevī ile birlikte toplamayı nasip etsin.Âmin!..
  Elinize, kaleminize kuvvet, manidar…
  Ben hep böyle bir şeyi hayal ediyorum. Hayal dairesi geniştir, istediğin şekilde içine dalabilisin. Bende layık olmadığım halde zaman zaman kendimi cennete atıyorum. Sonnbaharda kuşların büyük kafile “abur” dediğimiz kasretli bir topluluk oluşturduğu gibi, başta Ahir zamanın müceddidi Hz. Bediuzzaman ve talebeleri toplu olarak Hz.Muhammed (asm)’ mı ziyaretine gittiklerini hayal ediyorum.
  Demek ki, hayalımda vardır bir hakikat.
  Yazınız güzel bir hakikattir.
  Allah razı olsun.
  Selam ve dua ile.
  Rüstem Garzanlı

Yorum Yap