Hayat

FEDAKÂRLAR ORDUSU

Fedakârlığın sınırı yoktur. Kıyamete kadar bütün Müslümanlara örnek olan ve fedakârlıkta erişilmez bir imana sahip olan sahabeler içinde biri vardı ki, o bambaşkaydı. “Ya Rabbi! Cehennemde benim vücudumu öyle büyüt öyle büyüt ki, ehl-imana yer kalmasın.”diyordu. Bu yakarışın sahibi Hazret-i Ebu Bekir’den başkası değildi.

Kâinatın Efendisi Sevgili Peygamberimizi (asm) ve ümmetin yıldızları mesabesindeki Sahabeleri kendine rehber alan Bediüzzaman ve talebeleri de, bu fedakârlığın numunelerini sergileyerek günümüze kadar geldiler ve kıyamete kadar da devam edeceklerdir. Aşından, işinden, zamanından ve rahatından, hülâsa her cihetle fedakârlık yaparak, iman kurtarma hizmetini omuzlayan bu fedakârlar ordusunu, Allah-ü âlem melekler alkışladıkları gibi, gelecek nesiller dahi alkışlayacak ve aynı karakterle bu yolu takip edeceklerdir.

Kırk kişiyle dünyaya meydan okuyan ve düşmanlarını titreten Kâinatın Efendisinin (asm) azimli ve kararlı hâli gibi, bu fedakârlar ordusu dahi her türlü engellere rağmen cihana meydan okuyarak, iman hizmetini kıyamete kadar sürdüreceklerdir, inşaallah. Umudumuz, dua ve niyazımız budur.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)

Reklam

Yorum Yap