Hayat

BEDİÜZZAMAN VE GENÇLİK

Yaşadığı zamanın insanlarından daha fazla, gelecek zamanın nesillerini kurtarmayı esas alan Bediüzzaman, milyonlarca vatan evladının imanlarının kurtulmasına, vatan ve millete faydalı birer insan olmalarına vesile olmuştur.

Ülke hudutlarını da aşan ve dünyanın bütün kıt’alarına yayılan bu Kur’an ve iman hizmeti, yurt içinde olduğu gibi, yurt dışındaki vatandaşlarımıza ve genç nesillerine de faydalı olmakta, hem dillerini ve dinlerini hem de gelenek ve göreneklerini muhafaza etmelerine vesile olmaktadır.

Risale-i Nur’dan feyiz alan bütün Nur gruplarının, sadece Almanya’da erkek ve kız, ilk öğretimden üniversiteye kadar, kayıtlı on binlerce gençlik potansiyelinin bulunduğunu duymak, bizleri fevkalade duygulandırmış ve memnun etmiştir.

Avrupa’nın bütün devletlerinde böylesine yaygın ve etkin bir hizmetin ve gençliğin varlığı, Avrupa ve Amerika’nın İslâmiyetle hamile olduğu müjdesinin, ne kadar doğru olduğunun belgesini oluşturuyor.

“Zaman, İslâmiyet fedaisi olmak zamanıdır.”parolasıyla yola çıkan ve demokrasiyi din namına savunan demokrat, dindar ve muazzam bir gençlik çığ gibi büyümeye devam ediyor. Ahlâksızlık ve sefahetten uzak, iffet ve istikamet ile hayatını sürdüren bu gençlik, hem içeride hem de dışarıda geleceğimizin teminatı olacaktır, inşaallah. Ümidimiz ve duamız bu istikamettedir.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)

 

Advertisement

Yorum Yap