Anadolu Seyahat Notları

ANADOLU’NUN NUR KAHRAMANLARI- 5 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

(Dünden devam)

Pazar günü, Kırşehir’de orta Anadolu bölgesi temsilciler toplantısı vardı. Kayserili temsilcilerle birlikte bu ilimize ulaştık. Gelen temsilcilerin anlattığı hizmet haberleri ve gösterdikleri kararlılık ve istikamet, Anadolu bozkırlarının bu yiğit insanlarının dâvâlarına ne kadar şuurlu sahip çıktıklarının bir belgesiydi. Hepimiz bu çalışmalardan şevk aldık.

Temel hizmetlerimiz olan dershane çalışmalarının yanı sıra, neşriyat hizmetlerine de sahip çıkma şuuru gittikçe inkişaf ediyor. Her şeye rağmen bu böyle..

Toplantı sonrası Ankara’ya döndük. Fakat, bu hizmette durmak dinlenmek yok. Üç gün sonra yine yollardayız. Bu sefer önceden haberleştiğimiz Nevşehirli dostlarımızın misafiriyiz. Planlama gereği LâLE TV. de bir programımız oldu. Aktüel konuların işlendiği böyle bir programa imkân tanıyan LÂLE TV. yönetimine ve organizeyi temin eden arkadaşlarıma buradan şükranlarımı arz etmeyi bir borç bilirim.

Perşembe akşamı yapılan derse çok kalabalık bir katılım vardı. Zaten, Nevşehir’in öteden beri yerleşmiş ve yaşanan olayların bir kısmından hiç etkilenmemiş şuurlu bir cemaati var. Hem hanım kardeşlere hem de erkeklere ait dershaneleri bulunuyor. Şimdi, alınan bir arsa üzerine kültür merkezi yapma teşebbüsü içindeler. Kendilerine bu konuda başarılar diliyoruz. Maddi ve manevi dualarımız onlarla birlikte.

Hizmet organizasyon planına göre hizmetleri şekillendirip, komisyonlar marifetiyle hizmeti cemaatle paylaşırlarsa, hizmetimizin grafiği daha da yükselecek, inşaallah. Yakında hizmet haberlerinin sabah yeli gibi estiği görülecek. Ümidimiz bu istikamettedir.

Ertesi gün, Cuma namazımızı tarihi Kurşunlu Camiinde kıldık. Bu cami, Nevşehirli Damat İbrahim Paşanın yadigârı. Her şeyi bulunan bir külliye olarak yapılmış. Buram buram tarih kokuyor. Gönül dostlarımızla vedalaşıp Aksaray istikametine yöneldik. (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile her akşam canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap