Risale-i Nur Hizmeti

YENİ SİTEMİZLE BEŞİNCİ YILA BAŞLARKEN

01 Nisan 2009 tarihinde asyanur.info adıyla bir site açarak, Asya Nur Kültür Merkezinde çok farklı isimleri davet ederek yaptığımız seminer ve konferans programlarını ve Risale-i Nur derslerini yayınlamaya başladık. İstiyorduk ki, bu çalışmalar sadece oraya katılan insanların istifadesiyle sınırlı kalmasın.

Aradan geçen on bir sene sonra, doğru bir iş yaptığımız ortaya çıktı, elhamdülillah. Bir milyona yakın insanın siteye girip, bir milyon yüz yetmiş bin okuma yapmaları, gerçekten memnuniyet verici bir durumdu.

07 Ocak 2017 tarihinde de, bu sefer samicebeci.net adıyla ikinci bir site daha açtık.Maksadımız, Risale-i Nur Külliyatını ders ortamında ve ders formatında baştan sona okuyarak gelecek nesillere bir hatıra bırakmak, hem de milyonlarca insanın faydalanmasına vesile olmaktı. Cenab-ı Hak, bu gayemizde de muvaffakiyet verdi. Dört sene boyunca, sırasıyla Sözler, Lem’alar, Mektubat, Asa-yı Musa, Barla Lâhikaları, İman ve Küfür Muvazeneleri eserlerini okuyup paylaştığımız gibi, şimdi de Kastamonu Lâhikalarını bitirmek üzereyiz. Allah ömür verirse, bütün Risale-i Nur kitaplarını baştan sona bitirmek arzusundayız. Bu derslerin yanı sıra, dört sene boyunca her gün bir makale paylaşımı da yaparak, Nur Risalelerinden istifade ettiğimiz derslerimizi de katılımcılarımıza iletmiş olduk.

“Risale-i Nur bize öğretiyor ve ispat ediyor ki, bu dünya bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nispette memnun edilirler. Demek ki, şimdi en esaslı vazifemiz, bataklıktan kurtulmak isteyen ehl-i dinin, karanlıktan usanmış, gıdasız kalmış kalplerin yardımına koşmak, kendimizden başlayarak Nurun dellâllığını yapmaktır.” (Asa-yı Musa s.412) hakikati sırrınca, her iki sitedeki makale ve derslerle milletin imdadına koşmak, hem bizim için  hem de şahs-ı manevimiz için bir saadet ve manevi bir servet oldu, elhamdülillah.

Beşinci yıla başlarken, mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak istedik. Dualar edin ki, bu hizmetler daha bir şevk ve gayretle devam etsin. Allah, sizlere ve bizlere de hayırlı uzun ömürler ihsan etsin, amin.

  asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)

Reklam

Yorum Yap