Anadolu Seyahat Notları

SİVAS ZİYARETİ- 2 (HATIRA YAZILARI- 99)

Akşam namazını dört katlı hizmet merkezimizde kıldık. Bir hayli kalabalık üniversiteli gencimizin kaldığı bu güzel mekândaki gençlerin her biri, küçük bir genç Said mânâsında dâvâ adamı olacak bir mahiyet arz ediyorlardı.

Gelecek vaad eden bu gençler üzerinden daha nice gençlerin kazanılmasını ve imanlarının kurtarılmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz. Kendini iman ve Kur’an dâvâsına adayan ve bu gençlerin yetişmesinde çok emeği olan vakıf Hamdi kardeşimize de, hizmetlerinde başarılar diliyoruz.

Hizmet merkezimizde kalan  gençlerimizin ve cemaatimizin katılımıyla meydana gelen kalabalık bir toplulukla paylaştığımız ve Nur Risalelerinden derlediğimiz dersimiz, hepimiz için faydalı ve feyizli oldu. Ayrıca, vazifeli kardeşimizin  Yeni Asya Neşriyattan getirttiği yüz elli kitabın imzalanması da, hizmet açısından güzel bir artı oldu.

Miraç Gecesi sabahında uykusuz gittiğimiz Sivas’tan, geç saatlere kadar süren sohbetin sabahında, yine uykusuz olarak İstanbul’a dönüyordum. Ama olsun. Arkada hepimizi memnun eden bir hizmet olmuştu ya, o her şeye bedeldi. Kurtköy Hava Alanında buluştuğumuz Nurullah ile bu sefer sür’atle İzmit’e ulaştık. Kocaeli Kitap Fuarında hem konferans hem de kitap imzalama vazifemiz vardı. Her ikisini de icra ederek gece yarısı Ankara’ya döndüğümde, geride, inşaallah Allah’ın rızasına mazhar olan hizmetler ve hasretle tekrar buluşmayı arzu ettiğimiz çok değerli dâvâ arkadaşlarımız kalmıştı.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)  (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersi)

Reklam

Yorum Yap