Kabre Gülerek Girenler

ÖLÜMÜ GÜLEREK KARŞILAYANLAR- 2

Kasım Ali Güngör Ağabeyin meşverete verdiği önem çok açık bir gerçekti. Yeni Asya grubunun meşverete dayalı yapılanmasından dolayı Allah’a şükrediyordu. “Yeni Asya’nın en bariz vasıflarından birisi de bu meşveret sistemidir. Umumi meşveretin kararlarına mutlaka riayet etmemiz lâzım. Yoksa işin içinden çıkamayız” diyordu.

Son zamanlarında Bursa’ya yerleşmişti. Ara sıra telefonla görüşüyorduk. Bir ara ağır hastaydı. “Kasım Ağabey! Birlikte daha çok hizmetler yapacağız, İnşaallah. Öyle çabuk ölmek yok.” diye takıldığımda “Sami kardeş! Allah’ın dediği olur. Biz ölümden korkmayız. Ölüm sevdiklerimize kavuşma vesilesidir. Şifa bulursak hizmete devam. Gidersek kalanlara selâm olsun. Haklarını helâl etsinler.” dedi.

22 Temmuz 2015 Salı sabahı ağırlaşan Kasım Ali Ağabeyi, eşi hastahaneye acil servise götürüyor. Hemen solunum cihazı takılıyor. Eşine “Bu gün benim ölüm günüm, şeb-i arusum (düğün günüm), beni eve götürün. Ben evimde ölmek istiyorum.” diyor. Son anına kadar şuurunu kaybetmeyen Kasım Ali Ağabey eşine “Büyük oğlumun buraya yetişmesi zor. Ben hepinizden razıyım. Allah da sizden razı olsun. Benden yana bütün haklarımı helâl ediyorum. Siz de hakkınızı helâl edin. Lâilâhe illallah.” diyerek bir su içme kolaylığında ruhunu Rahman’a teslim ediyor.

Bursa Hamitler mezarlığına kalabalık bir cemaatle defnedilen bu kahraman ağabeyimize Allah rahmetiyle muamele etsin ve taksiratını affetsin, amin. Bizlere de ölüm hakikatinden hakkıyla ders alıp, dünyada ebedi kalacakmış gibi bir hisle hareket etmekten muhafaza etsin. Onun gibi bizleri de ihlâs, sadâkat ve istikamette daim etsin ve ölümü gülerek karşılayan bahtiyar kullarından eylesin, amin.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)  (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersi)

Reklam

Yorum Yap