Anadolu Seyahat Notları

KASTAMONU’NUN MANEVİ KUTUPLARI- 2 (HATIRA YAZILARI- 111)

Reklam

Kastamonu’da Şeyh Şaban-ı Veli Hazretlerinden sonra, İbrahim Vapur kardeş ile birlikte Mehmet Feyzi Ağabeyin kabrini ziyaret ettik. Yıllarca Bediüzzaman Hazretlerine talebe olup, onun iman ve Kur’an dâvâsına hayatını adayan bu âlim zat da, bir başka manevi kutup vazifesini görüyor.

28 Mart 1912 yılında dünyaya gelen ve 4 Mart 1989 tarihinde bâki âlemlere göç eden bu ağabeyimizin kabri, Türkiye’nin her tarafından gelen Bediüzzaman sevdalılarının ziyaretgâhı olmuştur. Orayı ziyaret edenler, Bediüzzaman’ın sekiz yıl kaldığı ve sonradan yeniden yapılan evini de ziyaret ediyorlar. Hatta biz üstadın evinden ayrılırken, bir otobüs dolusu yeni ziyaretçi gelmişti.

Cuma namazını, Bediüzzaman Hazretlerinin yıllarca orada namaz kıldığı Nasrullah Camisinde kılarak, İnebolu ilçesine geçtik. Çünkü, aynı akşam var olan umumi derse, Üstad ve İnebolulu talebeleriyle alâkalı hatıra deposu olan Rasim Sürav Ağabey ve arkadaşları tarafından dâvet edilmiştik. Yüz metrekare civarındaki salon kalabalık bir cemaat ile doldurulmuştu. İki saati bulan tevhid eksenli dersimiz, hepimiz için bir feyiz kaynağı oldu.

Cumartesi akşamı, Kastamonu’nun umumi dersindeyiz. Risale-i Nur mesleğinde şevk unsuru üzerine bina ettiğimiz dersimiz, şevkimize şevk kattı. Üniversiteli gençliğimiz başta olarak, cemaatimizin ilgi ve alâkası gerçekten dikkat çekiciydi. Her iki tarafta imzalanan bir hayli kitaplarımız da, Risale-i Nurların şerh ve izahları mahiyetinde kalıcı dersler ve ayrı bir güzellik vesilesiydi.

Dershanelerimiz, Risale-i Nur ve diğer neşriyatımıza bir bütünlük içinde sahip çıkarak hizmetlerini gerçekleştiren Kastamonu ve İnebolu Nur kahramanlarını tebrik ediyor ve kendilerine  Cenab-ı Haktan başarılar diliyoruz. Allah onları nice manevi fetihlere vesile kılsın, amin.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)  (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap