Anadolu Seyahat Notları

DENİZLİ’DE ÜÇ GÜN- 1 (HATIRA YAZILARI- 115)

Reklam

Kardelen  ilköğretim Okulu yöneticilerinin dâveti üzerine 27 Mayıs 2016 Cuma günü Denizli ilinde olduk.

Asrın manevi sahibi Bediüzzaman Hazretleri ve onun iki kahraman ve şehit talebeleri olan Hafız Ali ile Hasan Feyzi Ağabeyleri misafir eden bu şehre ne zaman gelsem, kendimi bambaşka  duyguların içinde bulurum. Bediüzzaman Hazretlerini hapiste zehirledikleri zaman “Ya Rabbi! Üstadımın yerine benim canımı al!” diye Allah’a yalvaran ve onun bedeline şehit olarak vefat eden Hafız Ali Ağabey, Denizli büyük kabristanında yattığı gibi, “Dahi nezrim bu ki, canım sana kurban olacak.” diye şiirinde hayatını üstadına kurban eden Hasan Feyzi Ağabey de, bu kabristanda bulunmaktadır. Bediüzzaman Hazretleri bahsi geçen talebeleri için “Onlar bizim yakınımızdalar, bize dikkat ediyorlar, hatta bize yardım ediyorlar.” demektedir. Cenab-ı Hak onlara ve onlar gibi bâki âlemlere göçen umum Nur Talebelerine ebediyen rahmetiyle muamele etsin, amin.

Aynı akşam Yeni Asya temsilciliği binasındayız. Oldukça kalabalık bir cemaat tarafından büyük salon doldurulmuştu. “Risale-i Nur’da Muhabbet” konulu dersimizi iki bölüm halinde onlarla paylaştık. Milletçe sevgisiz bir toplum olduğumuz bir atmosferde böylesine derslere cidden ihtiyacımız var. Zira bir hadis-i şerifte Sevgili Peygamberimiz (asm) “İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de kâmil iman etmiş olmazsınız.” buyurmaktadır.

Dersimiz bu minval üzere sürüp gitti. Cemaat ruhunun öneminden, mensubu olduğumuz şahs-ı manevi ile birlikte hareket etmekten, neşriyatımıza ciddi olarak sahip çıkmaktan ve gittikçe yaş ortalaması yükselen cemaatimizde, gençlik hizmetlerine daha fazla ağırlık vermemizin gerekliliğinden gibi konuları da  nazara vermeye çalıştık. Bunlar hepimiz için çok önem arz eden mevzulardı.

Cumartesi günü Honaz ilçesinde yaptığımız özel ders ve sohbetlerimiz de bizim için ayrı bir feyiz kaynağı idi. Aynı akşam, hizmet merkezimize gelen kardeşlerimizle yapılan ders ve sohbetlerimiz, kardeşlik ve muhabbet duygularımızın daha da ziyadeleşmesine vesile oldu, elhamdülillah.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)  (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

 

 

 

 

 

 

 

Reklam

Yorum Yap