Anadolu Seyahat Notları

DENİZLİ’DE ÜÇ GÜN- 2 (HATIRA YAZILARI- 116)

Reklam

Denizli’de iki gündür hareketli hizmetler birbirini takip etti. Pazar günü ise, Kardelen okullarının yedi senedir yaptıkları, Karataş mahallesi çam ormanları piknik alanındayız.

Öğrenciler, onların velileri ve cemaatimizin de katılımıyla, altı yüz kişiden fazla bir kalabalıkla hazırlanan programı icra ettik. Birlikte kıldığımız öğle namazından sonra, Bediüzzaman ve Risale-i Nurların mahiyeti hakkında fazla bilgileri olmayan yeni insanları da dikkate alarak, bir saat süren ders ve sohbetin sonunda, cep boy olarak hazırlanmış yüzlerce Risale-i Nur kitaplarından gelenlere hediye edildi. Büyük hizmete vesile olundu. Onlara da, Yeni Asya ve yayınlarımız hakkında bilgiler verildi.

İkram edilen yemek faslından sonra çocuklara ve gençlere yaptırılan çuval yarışları, halat çekme ve diğer piknik oyunları görülmeye değerdi. İkindi namazı ve namazın önemi hakkındaki dersimizden sonra program nihayete erdi.

Denizli’de üç gün süren bu yoğun tempolu hizmetler, her şeyden önce bu fakiri etkilemiş ve ruh dünyamı manevi alemlere götürmüştü. Gece yirmi dört otobüsüyle tekrar Ankara’ya dönerken, yorgunluk yerine ruhumun dinlendiğini hissediyordum. Zira Cenab-ı Hak, hizmetin ücretini aynı hizmetin içine koymuştu, elhamdülillah.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)  (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap