AKCİĞER KANSERİ
Tefekkür

AKCİĞER KANSERİ

Cenab-ı Hakkın yarattığı muhteşem bir sanat harikası olan insan bedenini incelerken, her bir organın maruz kaldığı bir takım hastalıkların da olduğu görülüyor.

Maddi hayatımızın devamı için en lazım olan organ akciğerdir. Her an oksijen alıp vermek vücudun vazgeçilmez ihtiyacıdır. Ancak çeşitli sebepler altında akciğeri bekleyen bir çok hastalıklar vardır. Astım, müzmin bronşit, zatürre, zatülcenp ve halk arasında verem olarak bilinen tüberküloz gibi. Tüberküloz ölümcül bir hastalıktır. Erken teşhis edilip tedavi edilmezse, sonu mutlaka ölümle neticelenir. Verem mikrobundan 20. asrın ortalarına kadar Türkiye’de çok insan öldü. Ancak devlet çapında yapılan gayretler sonunda verem büyük oranda ortadan kalktı. Şimdi akciğeri bekleyen daha tehlikeli bir hastalık var ve çok yaygın hale geldi. O da, akciğer kanseridir. Diğer organlarda olduğu gibi, akciğerdeki hücrelerin kontrolsüz olarak çoğalıp yayılması anlamına gelen bu kanser de, sonu ölümle noktalanıyor.

Akciğer kanserine sebep olanların en başında sigara tüketimi olduğu biliniyor. Sigara; ağız ve dil kanseri, gırtlak kanseri, akciğer kanseri ve bunun yanında daha birçok hastalıklara sebep olduğu bilindiği halde “Bana bir şey olmaz.”anlayışı ile bir kısım doktorlar dahil çoğu insan içiyor. Sigaradan başka esrar, eroin, son zamanlarda adını duyduğumuz bonzai gibi tüketilen şeylerin küçük yaşlara kadar yaygınlaşması, toplum sağlığını derinden tahrip ediyor. Akciğer bu belalı şeyler karşısında nasıl kanser olmasın? Ancak Allah her derde bir derman yaratmıştır. Hiç bir hastalık çaresiz değildir. Kendisine üç aylık bir ömür biçilen akciğer kanseri olmuş köylümüz bir kadının, KIRMIZI RENÇ MANTARINDAN üretilen Gano Derma ve Gano Exium ürünlerini kullanmaya başladıktan sonra iki senedir yaşıyor olması ve sağlığına kavuşması müjdeli bir sonuçtur. Bununla birlikte en başta ailelerin, sonra devletin bu gidişata dur demek için tedbirler alması, kaçınılmaz bir gerçektir. Başka problemlerle uğraşılması, bu sinsi tehlikeye karşı tedbir almaya mani olmamalıdır.

www.asyanur.info

Yorum Yap