Yurt Dışı Seyahat Notları

2015 UMRE İBADETİ- 1 (HATIRA YAZILARI- 98)

Daha önce 2012 ve 2013 yıllarında yaptığımız Umre ibadetine, 2015 yılı itibariyle Allah’ın izni ve ihsanıyla  tekrar gitme nimetine mazhar olduk.

20 Şubat 2015 Cuma günü, Cuma namazını eda ettikten sonra, on altı kişilik bir grupla Esenboğa’dan İstanbul’a, oradan da akşam 18:30 uçağıyla Medine’ye hareket ettik. Üç saatlik bir uçuştan sonra, gece saat on buçukta Medine Hava Alanındayız. Otelimize yerleştikten sonra ilk işimiz, Ravza-i Mutahhara’ya gidip yatsı namazımızı kılmak oldu.

Altı gün boyunca, Allah’ın lütfu ile bütün vakit namazlarımızı Ravza’da eda ettik. Bütün gayretimiz bu istikamette oldu. Zira, Ravza’da kılınan bir vakit namaz, Kâbe-i Muazzama hariç, başka yerde kılınan bin vakit namaza bedeldi. Çünkü, her yapılan ibadet, hayır ve hasenata burada bin kat sevap verildiği müjdesi vardı. Bu itibarla, sadece Mescid-i Nebevi’de on günde elli vakit namaz kılınsa, elli bin vakte denk olan  böyle bir namazı kılabilmek için, normal şartlarda 137 yıl namaz kılmak gerekiyor. Bu kadar ömür ise, bu zaman insanları için mümkün görünmüyor. Burada bir Yasin, bir Cevşen-i Kebir okunsa, bin Yasin , bin Cevşen-i Kebir okunmuş gibi sevaba vesile oluyor. Bunu bilen herkes vakitlerini zayi etmemek için elden geldiği kadar değerlendirmeye çalışıyordu. Altı günümüz Medine-i Münevvere’de böyle hummalı bir çalışma içinde geçti, elhamdülillah.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)  (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersi)

Reklam

Yorum Yap