Anadolu Seyahat Notları

ISPARTA KAHRAMANLARI GİBİ OLMAK- 2 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

(Dünden devam)

İhlâs düsturlarını ve bilhassa kardeşlerinde fâni olmak prensibini samimi olarak yaşayan o kahraman insanlara gerçekten yetişmek mümkün görünmüyor.

Bediüzzaman Hazretleri, bir gün kendisini ziyarete gelen Hafız Ali Ergün Ağabeyi denemek ister. Ona rakip olabilecek diğer bir kardeşi için “Onun yazısı senin hattından daha güzel. O senden daha çok hizmet eder.” der. Hafız Ali Ağabey hiç kıskanmaz. Bilakis , kardeşinin üstün olmasından sevinir ve lezzet alır. Üstad onun kalbine nazar eder, hiç bir riya yok. Samimi olarak seviniyor. “İnşaallah bu his bu havalide büyük hizmet edecek.” diye talebesiyle iftihar eder.

Zübeyir Gündüzalp Ağabey “Fenâf’il Resul,fenâf’il Üstad, hatta fenâf’il Ağabey olmak kolaydır. Fakat, kendisine rakip olabilecek kardeşiyle fenâfi’l kardeş olmak çok zordur. Asıl önemli olan da odur.” demesi ne kadar anlamlıdır! İşte, Isparta Kahramanları öyleydi.

Bu günün Isparta kahramanları, o günün ağabeylerini takip ediyor. Tam bir ihlâs, kardeşlik, tesanüd ve sadâkat içinde şevk-i mutlakla hizmetlerine sahip çıkıyorlar. Hem erkeklere hem de bayanlara ait bir çok dershaneleriyle vazifelerinin başındalar. Neşriyatını yaptığımız yayın organlarıyla, cemiyetin taklit mertebesindeki imanlarını, tahkik mertebesine çıkarmak ve âhiret saadetlerini kazandırmak için planlı çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bediüzzaman Haftası münasebetiyle, 2010 yılının Mart ayı sonunda Cumartesi akşamı Isparta kahramanlarıyla birlikteydik. Kiraladıkları düğün salonu erkek ve bayan kardeşlerimizle doldurulmuştu. Burdur ve Bucak gibi yakın il ve ilçelerden de gelenler vardı. İki saat boyunca onlarla Risale-i Nur eksenli “Demokrasi ve Milletin Birliği” adındaki seminerimizi paylaştık. Elbette bu konuda bizim de söyleyecek çok sözlerimiz vardı. Faydalı bir toplantı olmuştu.

Şimdi, müteşebbis bir heyetin öncülüğünde dört katlı büyük bir hizmet merkezini hizmete kazandırmaya çalışan ve meşru her türlü hizmet vasıtalarıyla, kudsî iman ve Kur’an dâvâsını daha yukarılara yükseltmeye gayret eden bu hamiyetli kahraman insanları tebrik ediyor ve muvaffak olmaları için yürekten dualar ediyoruz. (Not: Bahsi geçen hizmet merkezi kısa bir zaman sonra gerçekleştirildi ve uzun yıllar orada Nur hizmetlerine devam edildi, elhamdülillah.)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap