Anadolu Seyahat Notları

HZ. MEVLÂNA DİYARINDA İKİ GÜN- 1 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

“Kusurları örtmekte gece gibi ol.” “Cömertlikte akar su gibi ol.” diyen Hazret-i Mevlâna diyarına ne zaman gitsem farklı duygular benliğimi sarar. Özellikle, asrın manevi sahibi olan Bediüzzaman Hazretlerinin kudsî iman ve Kur’an dâvâsına gönülden sahip çıkan Konyalı Nur kahramanlarını görmek ve ziyaret etmek, ruh dünyamı bambaşka âlemlere götürür.

2009 yılı gibi 2010 yılı da çok hareketli başlamıştı. Yine bir konferans vesilesiyle dâvet aldığım Konya yolundayım. Şehre yakınlaştıkça, muayyen aralıklarla yerleştirilmiş panolarda, Mevlâna Hazretlerinin vecize hükmündeki sözlerinin yazılmış olduğunu görüyordum. Çok ibret verici cümleler.

Yol boyunca okuduğum gazetemi, ön koltukta oturan genç adama hediye ettikten sonra, terminalde değerli dostum Yasin Yıldırım kardeşle buluşarak temsilciliğimize ulaştık. Sevgili Kardeşim Sait Çamkerten bizi bekliyordu. Öğle namazını müteakip KON TV. ye geçtik. Bir saati bulan program çerçevesinde, ülkemizdeki gelişmeler üzerindeki fikir ve kanaatlerimizi paylaştık. Böylesine verimli ve yol gösterici bir program için bize gönüllerini ve ekranlarını açan KON TV. yönetimine buradan şükranlarımı sunuyor ve kendilerine başarılar diliyoruz.

Aynı akşam, Alâettin Keykubat Konferans salonunda “Demokratik açılım ve duruşumuz.” konulu konferansımızı çok kalabalık bir kitleyle paylaştık. Zübeyir Gündüzalp Ağabeyin kardeşi Haydar Ağabey, eskimeyen Nur talebelerinden Mehmet Gürbüz Ağabey ve yazarlarımızdan Halil Uslu da katılmış ve şeref konuğumuz olmuşlardı. Ereğli, Ermenek, Karaman gibi il ve ilçelerden gelenler de vardı. Gerçekten verimli bir toplantı olmuştu. Böyle toplantılar, ciddi anlamda karşılıklı şevk alış verişine vesile oluyordu.

Pazar sabahı, on ile on iki otuz arasında iki buçuk saat boyunca, hizmet merkezlerimizde kalan üniversiteli gençlerle Bediüzzaman Hazretlerinin manevi kimliğini ve içtimai meseleleri sohbet ettik. Sorulu cevaplı sohbette zaman su gibi akıp gitti. (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap