Anadolu Seyahat Notları

ANADOLU’NUN NUR KAHRAMANLARI- 2 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

(Dünden devam)

Anadolu ziyaretleri çerçevesinde, ilk önce Perşembe akşamı Tokat iline ulaştığımız zaman, Osmanlılardan kalma Taş Han yakınındaki Yeni Asya Vakfını bulmak çok kolay olmuştu. Şehrin tek bulvarı üzerindeki vakfımızın temsilciliğindeki eskimeyen dostlarımız bizi bekliyordu. Hasretle kucaklaştığımız zaman, Allah için muhabbetin, Allah için aynı dâvâya gönül vermenin ne demek olduğu daha iyi anlaşılıyordu.

Erkeklere ve hanımlara hizmet veren bir kaç dershanesi bulunan Tokatlıların en dikkat çeken cihetleri, hizmet organizasyon planına göre komisyonlarını kurmaları, cemaatin tamamına hizmetleri paylaşmaları ve gündem olsun olmasın her hafta mutlaka meşveret toplantılarını kesintisiz yapmalarıydı. Yoksa ayda bir toplanılır, hizmet de sayılı insanların omzuna bırakılırsa, o zaman netice çok cılız ve pasif olurdu.

Tokat ilinde en dinamik hizmet gruplarından biri, ilk ve orta öğretim gençlik hizmetleriydi. Yeni sayılabilecek yakın bir zamanda başlanmış olmasına rağmen, kalabalık bir potansiyel meydana gelmiş. Eğitimci kardeşlerin uhdesinde yürütülen bu çalışmalarında onlara başarılar diliyoruz. Akşam sohbetinde kalabalık bir ders topluluğu vardı. Turhallı gönül dostlarımızdan da gelenler olmuştu. Yapılan dersler ve hizmet haberleri, hepimizi şevklendirdi ve hizmet etme gayretimizi kamçıladı, elhamdülillah.

Temel hizmetlerimizle birlikte, neşriyat hizmetlerini de dengeli ve gayretli bir tarzda sürdüren Tokatlı dâvâ arkadaşlarımıza, Cenab-ı Hakkın özel yardımlarını tecelli ettirmesini niyaz ediyoruz. Allah, hepsinin şevk ve gayretlerini arttırsın, amin. (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile her akşam canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap