Yurt Dışı Seyahat Notları

AVRUPA KIT’ASINDA GEÇEN ON BEŞ GÜN- 6 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

(Dünden devam)

Zaman yetersizliğinden ancak geçerken ziyaret etmekle iktifa ettiğimiz Stututgard Nur dershanesi, daha önce Bediüzzaman’ı anma programı yapılan Sindelfingen şehrine bağlı Ostelsheim kasabasındaydı. Lâpa lâpa kar yağarken ulaştığımız dershanemizde sımsıcak tavırlarıyla dâvâ arkadaşlarımız bizi karşıladı. İkindi namazına kadar süren ders ve sohbetten sonra, sevgi seli içinde oradan ayrılmak zorunda kaldık. Çünkü, Köln şehrindeki kardeşler bizi bekliyordu.

Pazar akşamı gerçekleşen bu dersimiz, Köln cemaati ile ikinci defa bir araya gelişimiz olacaktı. Yine oldukça kalabalık bir katılım vardı. Geç saatlere kadar devam eden ders ve sohbetler, hizmetimizin geleceği için önemli ufuklar açıyordu. Özellikle genç nesillerin ilgisi ve düşünceleri, istikbal için umut vaat ediyordu. Anlatılanlara göre, Köln şehri hanım kardeşlerin hizmetlerinin, erkeklerden geri olmadığını gösteriyordu. Hummalı bir çalışma, kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunun varlığı ise, her şeyin ötesindeydi.

Aynı akşam, Düsseldorf dershanesinde ikinci defa yine gönül dostlarımızla birlikteydik. Bir hayli tanımadığımız yeni simalar da katılmıştı. Her yaş grubundan insanlar ve yan dairede de hanım kardeşlerimiz okunan dersi dinliyorlardı. Ortak yapılan imani ve içtimai ders ve sohbetler, soru ve cevap bölümüyle birlikte hepimiz için birer şevk ve moral kaynağı oldu, elhamdülillah. (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile her akşam canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap