Yurt Dışı Seyahat Notları

KIBRIS’TA ÜÇ GÜN- 2 (HATIRA YAZILARI- 87)

Mevcut meşveret heyetinin aralarında var olan birlik ve beraberlik, uhuvvet ve muhabbet, karşılıklı sevgi ve saygının devamlılığı; dört adet birin bin yüz on bir okunması gibi, ciddi bir sinerji meydana getirip, kısa zamanda umulmadık hizmetlerin ortaya çıkmasına vesile olmuş. Evet, dört ceset bir ruh gibi hareket eden, Allah’ın rızası dairesinde toplumun imanına kuvvet vermek için çalışmayı aslî vazife gören heyetlere, elbette Cenab-ı Hakkın inayeti ve özel yardımı, kerametvâri hizmetlerin gerçekleşmesine vesile olur.

Cumartesi günümüz özel sohbetler ve ziyaretlerle geçti. Akşam sekizde başlayan ve “Risale-i Nur Penceresinden İnsan ve Kâinatın Yaratılış Sırları” konulu , kültür merkezinde verdiğimiz konferans, oldukça kalabalık bir katılımcı tarafından ilgiyle dinlendi. Konferans sonunda yüz civarında kitabımızın imzalanması da ayrı bir hizmet vesilesi oldu.

Konferans salonunun ücretsiz olarak tutulmasında öncülük eden ve mensuplarıyla birlikte programımıza şeref veren Hizmet Sendikası başkanı Mehmet Bahadır Beye ve arkadaşlarına buradan şükranlarımı sunmayı bir borç bilirim. Var olsun, sağ olsunlar. Ayrıca, konferansta sunuculuk yapan değerli kardeşim Bişar Yazmalar’a ve her birisi farklı görevler alan öğrenci arkadaşlarına ve katılımlarıyla konferansa renk katan ve alâkayla dinleyen şefkat kahramanları ve beylerine teşekkürlerimi sunuyorum.

7 Aralık 2014 Pazar günü çok önemli görüşmelerimiz oldu. Dört yüz elli metrekarelik bodrumu dahil, altı kat üzerine inşa edilecek olan Yeni Asya Vakfı hizmet binamız,  iki yüz elli metrekare oto parkı, birinci kattaki diğer müştemilatı yanında, yüz otuz metrekarelik ders salonu, üst katlardaki ikişer daireli öğrenci mekânları ve suit tarzındaki misafir odaları ile birlikte, 1400 metrekare toplam kapalı alanı bulunan binanın anahtar teslimi anlaşmasını görüştük. Eylül başında teslim edilmesi öngörülen binanın bedeli bir milyon elli bin lira olacak.

Mevcut Nur dershaneleri muhafaza edilmekle birlikte, Girne, Gazi Mağosa, Lefke, Larnaka ve Güzel Yurt’ta da açılması planlanan yerlere ana merkezlik vazifesi yapacak olan bu hizmet merkezinin, en kısa zamanda tamamlanmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz. Yeni Asya camiasının şahs-ı manevisinin ortak şerefi ve yüz akı olan bu hayırlı teşebbüse, herkes kavli ve fiili dualarıyla katkıda bulunabilirler.

(Not: Bahsi geçen hizmet binası şimdi faaliyet halinde. Üst katlardaki dairelerin fayans döşemeleri ve merdivenlerin mermerleri döşeniyor, elhamdülillah.)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)

Reklam

Yorum Yap