Anadolu Seyahat Notları

DENİZLİ’DE BİR KANDİL PROGRAMI- 1 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

Denizli, Honoz ve Karcı dağlarına sırtını dayamış şirin bir Anadolu ilidir. Sanayi cihetiyle ve özellikle tekstil sektöründe gösterdiği başarılı girişimleriyle çevre illere fark atan bu ilimize ne zaman gitsem, iç dünyamı tarifi imkânsız duygular sarar. Zira, orada  asrın manevi sahibi Bediüzzaman Hazretleri aylarca kalmış ve mahkeme kürsülerinden istikbal insanlarına ışık tutacak adalet ve hukuk dersleri vermiştir.

Sabah namazından sonra ulaştığım terminaldeki otobüse bindiğimde, koltuk arkadaşım olarak genç bir delikanlı oturuyordu. Kısa zamanda tanışıp kaynaştığımız yol arkadaşım, Ankara’da bir üniversitede okuyordu. Çeşitli aktüel ve sosyal konuşmalardan sonra dinî konulara girdiğimizde, ondaki samimi ilgi dikkatimi çekti. Bir hayli zaman ciddi meseleleri müzakere ettik. Kendisine o günkü gazetemi ve Küçük Sözleri okuması için hediye ettim. Karşılıklı telefonlarımızı vererek tekrar görüşmek dileklerimizi söyledik. Terminalde bizi karşılayan ehl-i hizmet kardeşimiz Bedrettin ile de tanıştırdık. Birbirlerini arayacaklarını söylediler. Bizim için otobüsümüz seyyar bir medrese olmuştu. Yedi saatlik mesafe kısa zamanda bitmiş, yapılan hizmetin kendisi aynıyla ibadet ve lezzet olmuştu.

Hizmet merkezimize giderken Bedrettin kardeşe ” Burada Kültür Merkezi için bir arsa alınmıştı, şimdi ne durumda ?” diye sordum. Kaba inşaatının bittiğini söyleyerek beni önce oraya götürdü. Şehrin en merkezi yerlerinden birinde olan arsa üzerine, çok maksatlı bir bina projesiyle güzel bir inşaat yapmışlar. Gerçekten, örnek hizmetlerin icra edilebileceği bir merkez olacak, inşaallah. Kardeşlerimizin emek ve  gayretlerini tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile her akşam canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap