Anadolu Seyahat Notları

ANADOLU’DA HİZMET RÜZGÂRLARI- 2 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

(Dünden devam)

Şu hakikati baştan söylemeliyiz ki, eski kuşak Nur Talebelerinin her türlü sıkıntı ve çilelere sabırla göğüs gererek, çeşitli engelleri aşıp iman hizmetini arkadan gelen kuşaklara devrettikleri gibi, şimdiki kuşak da aynı sabır, sebat ve metanetle ve aynı cesaret ve kahramanlıkla engelleri birer birer aşarak, hizmetlerimizi lâyık olduğu yere yükseltmeye devam ediyorlar. Onları gönül dolusu dualarımız ve tebriklerle alkışlıyoruz. Binler barekallah!

İlk durağımız Konya Ereğli’si idi. Hanım kardeşlere tahsis edilen bir mülk dershaneyle, erkeklere ait diğer bir dershane eşliğinde, öğrencilere, halka, esnaf ve memurlara dönük hizmetleriyle en kısa zamanda daha güzel günlere ulaşacaklarını yakından görmek bizleri mutlu etti. Perşembe akşamı ekstradan yapılan ders toplantısı, katılımın oldukça iyi olması, organizeli ve iş bölümüne dayalı çalışmalar ümitlerimizi arttırdı.

Cuma namazını Konya ilimizde kıldık. Namaz sonrası ziyaret ettiğimiz  değerli bir dostumuz ile ilginç sohbetlerimiz oldu. Daha sonra temsilcimiz Sait Ağabeyin refakatinde, yılların eskitemediği ağabeyleri ziyaret ettik. Tekrar geleceğimizi söz vererek izin isteyip, Seydişehir ilçesine ulaştık. Zira, onların dersi Cuma akşamıydı.

Geleceğimizi duyan Beyşehirli gönül dostlarımızın da katılımıyla ve kalabalık bir toplulukla paylaşılan ders ve hizmet haberleri hepimizi etkilemişti. İki katlı mülk bir dershaneyi inşa eden, öğrencilere ve halka dönük iman hizmetleriyle göz dolduran Seydişehirlileri ve katılımıyla dersi şenlendiren Beyşehirli dâvâ arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyoruz.

Ertesi gün, müritleriyle birlikte Risale-i Nur eserlerine sahip çıkan ve bundan dolayı Bediüzzaman Hazretlerinin övgüsüne mazhar olan Şeyh Hacı Abdullah Efendi ve Horasan erenlerinden Seyyit Harun-u Veli Hazretlerinin türbelerini ziyaret etmeyi müteakip, Karaman ili üzerinden Silifke’ye ulaştık.

Buradaki Nur Talebelerini görmek ve sahil şeridinin zor şartlarında iman hizmetinin bayrağını dalgalandırdıklarını müşahede etmek cidden bizi duygulandırmıştı. Bürosu ve dershaneleriyle ve mahalli radyoda yaptığı dinî ve yarışmalı programlarıyla temsilcimiz gerçekten umduğumuzun üstünde hizmetler yapıyordu. Kendisini ve birlikte çalıştığı arkadaşlarını tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile her akşam canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap