Anadolu Seyahat Notları

İRTİBATTAKİ MANEVİ LEZZET- 3 (HATIRA YAZILARI- 141)

Anadolu ziyaretleri çerçevesinde dördüncü gittiğimiz hizmet mahalli Kayseri idi. Ecriyes Dağının eteklerindeki geniş ovaya gittikçe yayılan ve sürekli büyüme istidadı gösteren bu sanayi şehrinin kahraman Nur Talebeleri, genç kuşaktan bir grupla meşveret heyetini yenilemek ve ona bağlı hizmet komisyonlarını teşkil etmekle taze bir kana kavuşmuşlar. Hepsi şevk ve gayret içindeler. Şimdiden organizeli hizmetlere imza atmaya başlamışlar bile..

Bir Cuma akşamı katıldığımız özel bir sohbet, gece yarısını bir hayli aşmamıza sebep oldu. Fakat, gönül ve zihinlerimizin netleşmesi ve ferahlaması en büyük kazançtı. Ertesi gün saat on üç otuzda takdim ettiğimiz “Bediüzzaman’a göre İslâm, demokrasi ve lâiklik” konferansına Nevşehir, Niğde ve Aksaraylı gönül dostlarımız da katılmıştı. Erciyes TV. nin haber-program  olarak seyircilerine ilettiği bu programa, ilgilerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Konferans sonrası hanımlar camiasına verdiğimiz bir seminer iki saat sürdü. Her yerde olduğu gibi, hanım kardeşler bir hayli aktif çalışıyorlardı. Bizden üç gün sonra açılacak bir kermes faaliyetini organize etmişlerdi. Haftanın belli günlerinde, yeni arkadaşlarının katılımını gerçekleştirdikleri Nur dersleriyle, Kayserili hanım kardeşlerimizin çok cihetlerle iman hizmetine öncülük etmelerinden dolayı memnun olduk. Bizim Aile dergisine ve Yeni Asya gazetesine yazı göndermelerini tavsiye ettiğimiz âhiret hemşirelerimize başarılar diliyoruz.

Cumartesi umumi dersine katılım gayet kalabalıktı. Temel hizmetlere ağırlık verilmesi ve iman kurtarma hizmetinin üzerinde önemle durduğumuz ders bittiğinde vakit bir hayli ilerlemişti. Dershanede kalan talebe kardeşlerle devam eden sorulu cevaplı sohbetimiz sona erdiğinde ise, saat gece üçü gösteriyordu.

Dolu dolu geçen iki günün sonunda Pazar günü Ankara’ya dönerken, Erciyes Dağının karlı yamaçlarının eteklerindeki şehirde, asrın manevi sahibi olan Bediüzzaman Hazretlerinin kudsi dâvâsına canla başla sahip çıkan Kayserili gönül dostlarımızla, onları büyük idealleri ve hizmetleriyle baş başa bırakarak vedalaştık.

Evet, Anadolu’nun her yeri iman hizmetleriyle kaynıyor ve Nur fedâileri kudsi dâvâlarına bütün gayretleriyle sahip çıkıyorlar, elhamdülillah. Onlara  bu iman ve Kur’an hizmetinde başarılar diliyoruz.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)  (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap