Siyaset

“YEŞİL KUŞAK TEORİSİ”

1984 yılından beri memleketi kana bulayan, kundaktaki bebeklerden doksanlık ihtiyarlara kadar gözünü kırpmadan öldüren, hatta toplu katliamlar yaparak kitleleri imha etmeye çalışan, güvenlik ve silahlı kuvvetlerimizden binlerce insanımızın şehit edilmesine sebep olarak umumun nefretine muhatap olan ve en vahşi canavarlardan daha vahşi zulümleri işleyerek, vatanın bölünmez bütünlüğüne kasteden PKK terörü, bir kaç seneden beri çok ciddi darbeler aldı. Yakın bir zamanda tamamen ortadan kalktığını da milletçe görürüz, inşaallah.

Ancak, komünizmin ölmesiyle kendine yeni düşman arayan Batı, özellikle ABD “Yeşil Kuşak” teorisiyle, pek yanlış olarak Müslümanları ve İslâm âlemini düşman olarak görmeye ve göstermeye çalışıyor. PKK gibi taşeron terör örgütlerini kullanarak, devletleri çökertmeye çalışıyor. Müthiş bir propaganda bombardımanıyla beyinleri yıkayarak ve kendini lâik olarak tanımlayan kesimleri de tahrik edip korkutarak, İslâm’a karşı cepheyi genişletmeye çabalıyor.

Ne garip bir tevafuktur ki, binlerce bürokrat ve subaylarımız ABD’nin verdiği bursla eğitim görüp, sonra dönüp devletin en zirve noktalarına yerleşip, daha sonra çeşitli bahaneleri öne sürerek İslâm’a irtica damgasını vurup, samimi olarak dinini öğrenmeye ve yaşamaya çalışan müminler dahil herkesi potansiyel tehlike olarak göstermeye çalışıyorlar. Güya, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en birinci tehlikesi irticaymış.

İslâm dini nasıl irtica olarak görülür veya gösterilir, anlamak mümkün değil! O hakiki bir terakki ve adaletin esası olan ve mensuplarını adil ve hakkaniyetli prensipleriyle yücelten, maddi ve manevi alanda kemâle erdiren en son ve semavi dindir. Tarih, Müslümanların dinlerine sımsıkı sarıldıkça ilerlediklerine, gevşedikçe geri kaldıklarına şahittir.

Yeşil Kuşak teorisiyle, İslâm dinini ve Müslümanları tehlike olarak gösteren Amerika Birleşik Devletleri gibi NATO müttefiki veya stratejik müttefik dostlar olduktan sonra, başka düşman aramaya gerek yok. ABD ya olduğu gibi görünmeli ya da göründüğü gibi olmalı. Yoksa, hem kendisi hem de kontrol altına almaya çalıştığı ülkeler de zarar görecek.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)

Reklam

Yorum Yap