Anadolu Seyahat Notları

TARSUS VE İSKENDERUN ZİYARETLERİ- 2 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

(Dünden devam)

Pazar günü Muzaffer kardeşin kaptanlığında İskenderun’a geçtik. Erol kardeşin evinde öğle namazını kıldıktan sonra, Sarıseki’de belediyeye ait konferans salonuna intikal ettik. Salon tamamen doluydu. Tarsus’da olduğu gibi burada da hanım kardeşlerin ilgisi fazlaydı. Açılış konuşması, Kur’an-ı Kerim okunması ve bir saatten fazla süren “Bediüzzaman’ın Dilinden Peygamber Efendimiz (asm)” isimli konferansımız ilgiyle dinlendi.

Hem Tarsus’ta ve hem de İskenderun’da kelimenin tam anlamıyla Peygamber sevgisinin coşkusu yaşandı. Sarıseki belediye başkanının teşekkür konuşmasıyla biten programdan sonra, gönül dostlarımızla hasret giderdik. Antakya’dan katılan dostlarımıza oraya da gelme sözü verdik. Bu vesileyle, emeği geçen herkese, salonu tahsis eden belediye başkanına ve konferansa katılan bütün dostlara şükranlarımızı sunuyoruz.

Payas beldesinde gerçekleştirdiğimiz akşam sohbetinden sonra yola çıktık. Halil Yıldız kardeşimizle birlikte dokuz saat süren bir yolculuktan sonra Ankara’ya ulaştığımızda, saat sabahın altısını gösteriyordu. Yorucu bir çalışma olmuştu. Ancak, Allah yolunda yapılan hizmetlerin sonunda, ruhumuzda meydana gelen memnuniyet ve sevinç hali bütün yorgunluğumuzu gidermeye yetiyordu. Böylesine hizmetlerde istihdam edildiğimiz için Allah’a ne kadar şükretsek yine de azdı, elhamdülillah.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile her akşam canlı Risale-i Nur dersi)

Reklam

Yorum Yap