Anadolu Seyahat Notları

İSTANBUL’UN MODERN KÖYLERİ- 2 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

(Dünden devam)

Geçtiğimiz Pazar akşamı, önceden verdiğimiz söz üzerine İstanbul Sefaköy’e giderken, uçakta yol arkadaşım olan iki gençle bir saat boyunca sohbet ettik. Gençliğin geçici olduğunu, dünya ebediyen kalınacak bir yer olmadığını, imtihan için buraya gönderildiğimizi, asıl meselenin bu imtihanı kazanmak olduğunu, beş vakit namaz kılmanın bu imtihanı kazanmakta en önemli öncelik olduğunu vesaire anlattık.

Hiç alışık olmadıkları böyle bir sohbetten fevkalâde memnun olduklarını söylediler. Hava alanına inmeden önce, birine hastalar Risalesini, diğerine Ölümsüzlük Ülkesine Yolculuk kitabını hediye ettik. Dualar ederek ayrılıp gittiler.

Sür’atle Sefaköy dershanesine ulaştığımızda, geniş salonun oldukça kalabalık olduğunu gördüm. İki saat boyunca süren ders ve sohbet, hepimiz için tam bir feyiz ve şevk kaynağı oldu. Dersin sonunda, kırk civarında kitap imzalayarak gönül dostlarımızla birikimlerimizi paylaştık.

Pazartesi günü akşama kadar, Eğitim Merkezindeki vakıf adayları ile nübüvvet üzerine takip ettiğimiz derslerimizi paylaştık. Aynı akşam, Fatih semtinde yüz civarındaki bir toplulukla çok önemli ve rehber olan konular paylaşıldı.

Salı günü, yine Eğitim Merkezindeyiz. Öğleden sonra diğer vakıf adaylarıyla, bizi diğer gruplardan farklı kılan duruşumuzu ve meslek anlayışımızı mütalâa ettik. Salı akşamı, verilen söz gereği Kasımpaşa’dayız. Farklı üniversitelerde okuyan öğrencilerin kaldığı bu dershanenin salonu doluydu. İki saat boyunca hem hasret giderdik, hem de mesleğimizin en temel prensiplerini paylaştık.

Gece saat yirmi üç otobüsüyle  başlayan Ankara yolculuğumuz, sabaha karşı sona erdi. Kısa bir zamana sığdırılan İstanbul’daki yoğun hizmetlerin manevi lezzeti, ruhuma bayram yaptırıyordu. Bir sonraki İstanbul ziyaret programında Üsküdar, Şehremini ve Sarıyer gibi hizmet merkezleri vardı. Hizmetten hizmete koşmak ise, bu fâni hayat içindeki bâki sermayeler idi, elhamdülillah.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap