Seminerler

GÜLÜMSETEN VE DÜŞÜNDÜREN HATIRALAR- 1 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

Reklam

Ankara/ Pursaklar ilçesindeki Asya Nur Kültür Merkezinde, Pazar seminerleri çerçevesinde her hafta aksatmadan üç yıldır Risale seminerleri icra ediyoruz. 01 Haziran 2009 tarihinde başlayan ve sekiz aydır devam eden asyanur.info sitesine bu seminerleri yükleyerek bütün dünyaya neşrediyoruz. Böylece, teknolojiyi iman ve Kur’an hizmetinde değerlendirmiş oluyoruz. Sekiz ayda yirmi beş bini aşkın büyük bir kitlenin, bu siteden yararlanmış olması bizleri mutlu ediyor. (Not: Şimdiye kadar bu okunma oranı 1.290.000 sayısına ulaştı, elhamdülillah.)

Bu haftaki seminer veren misafirimiz, yazarlarımızdan Raşit Yücel kardeşimizdi. Risale-i Nur dairesinde duyduğu veya şahit olduğu bir kısım hatıralarını bizlerle paylaştı. Kalabalık bir dinleyici kitlesi vardı. Kırıkkale, Gerede ve Kastamonu gibi uzak hizmet mahallerinden gelenler bile vardı. Çok hoş bir ortamda geçen seminer programında saatler su gibi akıp gitti.

“Allah’ın hususi yardım ve inayeti altında olan Risale-i Nur hizmet- i imaniyesinde çok tevafuklar olmuştur. Meselâ; Bediüzzaman Hazretlerinin doğduğu Nurs köyünden Ankara’ya gelecek olan bir zata ‘Adrese gerek yok. Sen, Ali Vapurlu’yu birisine sor. Onu herkes tanır. Onu bulunca, o seni dershaneye götürür.’ diyorlar.

“Uzun boyu, burma bıyıkları, ayağında şalvarı ve çizmeleriyle, Kızılay Meydanına gelen bu Nurs köylü adam, temiz simalı birisini gözüne kestirir ve “Arkadaş! Ben, Ali Vapurlu’yu arıyorum. Sen onu tanıyor musun?” diye sorar. Sorduğu adam ona “Ali Vapurlu benim. Seni bana kim gönderdi?” der. Biraz konuşunca mevzu anlaşılır ve kucaklaşırlar. Oradan dershaneye giderler. Binlerce insanın bir sel gibi aktığı o meydanda doğrudan aradığı adamı bulması, halis bir niyetin kerameti olduğu açık bir gerçektir.”

“Yeni Asya gazetesinin kuruluşu öncesinde adres olmadan, Mehmet Kutlular Ağabey yanında birisiyle Çorum iline gider. Saat Kulesinin yanında beklemeye başlarlar. Çok geçmeden yanlarına Memduh Ağabey gelir. Onların temiz simaları dikkatini çeker. “Birisini mi bekliyorsunuz?” diye sorar. Kutlular Ağabey şüphelenerek ‘Sana ne kardeşim!’ diye çıkışır. Sonra konu anlaşılınca birlikte dershaneye giderler.” (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap