Anadolu Seyahat Notları

GERÇEK İTTİFAK VE İTTİHAD- 2 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

Reklam

(Dünden devam)

Farklı fikirlere sahip olan fertlerden ve gruplardan meydana gelen cemaatler ne kadar büyük olursa olsunlar, gerçekte küçüktürler. Büyüdükçe, küçülme oranları artar. Zahiren şatafatlı ve mutantan fakat içi boş olan böyle toplulukları, güç merkezleri dikkate almazlar.

2010 yılı Mart ayındaki Bediüzzaman Haftasından sonra Aksaray, Rize, Trabzon ve Giresun illerine ziyarete gittik. Israrla dâvet ediyorlardı. Yoğun hizmet temposu içinde beş gün süren bu çalışma, gerçekten çok verimli olmuştu. Özellikle Giresun ilinde yaptığımız umumi derse Rize, Trabzon ve Ordu illerinden ve yakın ilçelerden de gelenler oldu. Hasret ve muhabbetle yapılan kucaklaşmalar içinde tam bir bayram havası yaşandı.

Fikir birliğinin hâkim olduğu bu zeminlerin meydana gelmesinde, gazetemizin elbette büyük rolü vardı. Fikir bütünlüğü, cemaati de çok büyütüyordu. Sayıdan çok fikrin büyüklüğü ve bütünlüğü, ittifak ve ittihadın temelini teşkil ediyor ve şer güçlerini korkutuyordu. Onun için, bütün güçleriyle bu fikir bütünlüğünü dağıtmak ve cemaatin arasında soğukluk atıp, birbirinden ayırmak onların en bilinen tuzakları idi.

Her türlü tuzakların farkında olarak, Anadolu çapında her bir Nur Talebesinin  sahip çıktığı kudsi iman ve Kur’an hizmetinde, kadın erkek aktif bir şeklide bu dâvâya katkıda bulunan kahramanların hepsini yürekten tebrik ediyor, ihlâs ve istikamet dairesinde istihdam olunmalarını Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz. Bu kudsî iman hizmeti, bayrak yarışı gibi elden ele geçerek, Kıyamete kadar devam edecektir, inşaallah.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap