Risale-i Nur Hizmeti

GENÇLİĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR- 2

(Dünden devam)

Yaşadığı zamanın insanlarından daha fazla, gelecek zamanın nesillerini kurtarmayı esas alan Bediüzzaman Hazretleri, milyonlarca vatan evlatlarının imanlarının kurtulmasına, vatan ve millete faydalı birer insan olmalarına vesile olmuştur.

Ülke sınırlarını da aşan ve dünyanın bütün kıt’a ve devletlerine yayılan bu Kur’an ve iman hizmeti yurt içinde olduğu gibi, yurt dışındaki vatandaşlarımıza ve genç nesillerine de faydalı olmakta; hem dillerini ve dinlerini, hem de gelenek ve göreneklerini muhafaza etmelerine vesile olmaktadır.

Risale-i Nur tefsirlerinden feyiz alan bütün Nur grupları içinde önemli bir yeri olan mensubu olduğumuz ekol, sadece Almanya’da erkek ve kız öğrencilerin, ilk öğretimden üniversiteye kadar binden fazla olduklarını duymak, bizleri fevkalade duygulandırmış ve memnun etmiştir.

Avrupa devletlerinde böylesine yaygın ve etkin olan bir hizmetin ve genç nesillerin varlığı, Avrupa ve Amerika’nın İslâmiyetle hamile olduğu müjdesinin ne kadar doğru olduğunun belgesi oluyor.

“Zaman, İslâmiyet fedaisi olmak zamanıdır.” parolasıyla yola çıkan, hürriyet ve demokrasiyi din namına savunan, demokrat ve dindar bir gençlik çığ gibi büyümeye devam ediyor. Ahlâksızlık ve sefahetten uzak, iffet ve istikametle hayatını sürdüren bu gençlik, geleceğimizin teminatı olacaktır, inşaallah.

Türkiye’nin muhtelif üniversitelerinde okuyan ve bir program dahilinde değişik mahallerde tatillerini değerlendiren genç kardeşlerimizin çalışmaları, geneldeki faaliyetlerimizin bir yansımasıdır. Böyle çalışmalarda emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyor ve başarılarının devamını temenni ediyoruz. Allah hepsinden ebediyen razı olsun, amin.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile her akşam canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap