Anadolu Seyahat Notları

ESKİŞEHİR ZİYARETİ (NOSTALJİ YAZILARI-10)

Cuma günü Çankırı’da gerçekleşen faaliyetlerden sonra, ertesi gün dâvet üzerine Eskişehir’e gittik. Daha önce yaz mevsiminde okuma programı yaptığımız bu şehri daha bir canlı ve hareketli gördük. Meşveret heyetinin öncülüğünde ve her cihetiyle planları yapılan hizmetlerin, geçmişe oranla çok farklı noktalara yükseldiği gayet açıktı. “Cüz, küllün aynasıdır.”kaidesiyle, genelde meydana gelen hareketlilik her tarafa yansıyor.

Çeşitli sebeplerden dolayı vukua gelen gevşeklik geride bırakılmış, kendine ve cemaatine güven duygusu ile beraber, zamanın teyidi altında istikameti müsellem hizmet elemanları, sağa sola bakmayarak kudsî iman hizmetine doğru koşuyorlar. Zaten bir şahıs ve cemaat veya devlet kendine ve geleceğine olan umudunu ve güvenini kaybederse iflah olmaz. Umut ve güven olursa, o zaman onların önünde durulmaz.

İşte Nur Talebeleri, geleceğe olan umut ve güvenlerini tazelemiş, sanki yeni hizmete başlıyor gibi, taze bir heyecan ve gayretle hizmetlerinin başına geçmiş oldukları gözleniyor.

Cumartesi akşamı, Es. FM radyosunda yaptığımız ölüm ve ötesi adındaki sohbete imkân hazırlayan İzzet Bey ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Bediüzzaman’ı anma programı için hummalı bir tanıtım ve reklam çalışmalarına başlayan Eskişehirli kardeşlerimize de başarılar diliyoruz.

Radyo sohbetinden sonra katıldığımız akşam dersinde, tevafukan İnegöl’den gelen Ragıp ve Beytullah ve beraberindeki kardeşler ve Eskişehirli kalabalık bir ders topluluğu ile yapılan dersler, kalplerimizi ve gönüllerimizi mest ederek, hizmet şevk ve heyecanımızı kamçıladı. Allah bu hizmette emeği geçen bütün kardeşlerimizden ebediyen razı olsun, amin.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları)

Reklam

Yorum Yap