Hatıralar Geçidi

BARLA GÜNLERİ VE İLK NEŞRİYAT TOPLANTISI (HATIRALAR GEÇİDİ- 62)

Bir taraftan içimizde ilginç olaylar yaşanırken, diğer taraftan da iman ve Kur’an hizmetleri devam ediyordu. 12 Ağustos 2014 Salı günü Barla yollarındayız. Yetişkinler olarak ailece okuma programı düzenlemiştik.

2004 yılından bu yana, her sene Ağustos aynın ilk haftasında on yıldır bunu tekrarlıyorduk. Bir hafta süren çok hareketli ve verimli bir programdan sonra, Yeni Asya sosyal tesislerine ikinci bir grup daha geldi. Hepsinde namaza göre planlanmış okuma programlarının yanı sıra, Çam Dağı, Barla içinde gidilecek yerlerin ziyaretleri ve Isparta içindeki müze haline getirilen Üstadın evi gibi ziyaretle günlerimiz dolu dolu geçti. Gelenlerin bir kısmı, seneye şu kadar odayı bizim için ayırın diyordu.

Hem tatil, hem dinlenme hem de ailece okuma programı vazifesi gören Barla günlerimiz, fâni hayat içindeki unutulmaz hatıralar olarak maziye geçti.

Barla programından döndükten sonra, Eylül ayı içinde neşriyat toplantımız olacaktı. Önceki yönetim kurulunda  neşriyat koordinatörü olan Ali Kanıbir Ağabeyden, bütün illerin neşriyat sekreterlerinin listesini alarak hepsini aradım. Bir kaç il hariç bütün temsilcilerin katılımıyla ve doksan kişilik bir heyetle, 06 Eylül 2014 Cumartesi günü verimli bir toplantı yaptık. Sekreterin istemesi üzerine toplantıyı yönetiyordum. Namaz ve yemek arası dahil beş saat içinde bütün gündem maddelerini görüştük.

Tavsiyeler, tenkitler, teklifler ve temennilerin dile getirildiği toplantıda, gazetenin mahallerdeki mevcut tirajının ikiye katlanmasından, yeni çıkan kitapların otomatik listeyle bürolara gönderilmesine ve Yeni Asya’yı tanıtacak olan cep boy büroşür hazırlanmasına kadar bir dizi kararlar aldık. Şevk ve hizmet etme heyecanıyla bütün temsilciler  memleketlerine döndüler. Güzel ve başarılı bir toplantı olmuştu. İnşaallah, bunun neticeleri de en kısa zamanda alınacaktı. Zaten bizim mesleğimizin en önemli düsturlarından biri de şevk-i mutlak değil miydi? Önemli olan bu atmosferi meydana getirmek ve  karşılıklı şevk alış verişini temin etmekti. Bu olduktan sonra yapılamayacak hiç bir hizmet yoktu. (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap