Anadolu Seyahat Notları

ANADOLU’DA HİZMET RÜZGÂRLARI- 4 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

(Dünden devam)

Aynı akşam Tarsus ilçesinde olduk. Pek fazla kimsemiz olmadığını zannettiğimiz Tarsus bizi hayrete düşürdü. Elliye yakın kardeşimizin gayretli hizmetleri, mahalli radyodan yapılan Risale-i Nur sohbetleri, öğrenci ve halka dönük hizmetleri gerçekten çok iyiydi.

Gece dershanede kaldık. Ertesi gün Danyal kardeşin rehberliğinde, önce Hazret-i Danyal (as) peygamberin kabrini, daha sonra da Ashab-ı Kehf’in, dağın eteklerinde ve Tarsus ilçesine on dört kilometre mesafedeki mağarayı ziyareti müteakip tekrar Adana’ya geçtik. Yeni Asya bürosunu ve bir kısım esnaf dostlarımızı yerlerinde ziyaret edip izin isteyerek Dörtyol’a hareket ettik.

Dörtyol’da hem erkeklere, hem de hanımlara hizmet veren dershaneleri var. Gayretli, faal ve hamiyetli dâvâ arkadaşlarımız, bir zamanlar sıfır noktasına inen hizmetleri, her şeye rağmen yine yukarılara  yükseltmişler. Onlara binler barekallah. İskenderun’dan gelen dostlarımızın da katılımıyla şenlenen ders atmosferinden sonra, nakledilen hizmet haberleri hepimizi şevklendirdi. Ertesi gün yine yollardayız.

Önce Payas’a uğradık. Değerli esnaf dostumuz  Mustafa beyi ziyaret ettik. Payas hizmetleri hakkında bilgi aldık. Sonra İskenderun’a geçtik. Dört katlı bir binayı komple kiralamışlar ve kalabalık bir öğrenci grubunu buraya yerleştirmişler. Aktif bir hizmet merkezi olmuş. İş bölümü çerçevesinde hizmet birimlerini paylaşmışlar. Bu bölgenin en güzel taraflarından biri de İskenderun, Payas ve Dörtyol Körfez şehirleri olarak, hizmetlerini birlikte yürütüyorlar. Onların bu tesanüt içindeki dinamik çalışmalarının devamını diliyor ve muvaffak olmaları için dualar ediyoruz. (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile her akşam canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap