Anadolu Seyahat Notları

ANADOLU’DA HİZMET RÜZGÂRLARI- 3 (GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…)

(Dünden devam)

Cumartesi akşamı Mersinli gönül dostlarımızla birlikte olduk. Bir zamanlar acımasızca sıkıntılara düşürülen ve elindeki bütün maddi imkânları gasp edilen bu muhterem insanların, bu gün üç tane mülk dershaneleri var. Birisini yeni almışlar ve hanım kardeşlere tahsis etmişler. Kesilen sakal  daha gür çıkmış, elhamdülillah.

Turistik bir sahil şehrinin günahlara bulanmış kirli ortamında, güzel kokulu bir gül gibi açan Mersin Risale-i Nur hizmetleri; öğrencileri, esnafı, memuru, dersler ve çevre ziyaretleriyle, mahalli radyoda yapılan Risale-i Nur programları ve neşriyatımıza sahip çıkmalarıyla, benim nazarımda umduğumdan fazla bir tablo meydana getirdi. Bu tabloda emeği geçen herkesi teker teker tebrik ediyor ve hizmetleriyle erkekleri bir cihette geri bırakan hanım kardeşleri de yürekten tebrikle birlikte, hepsine başarılar diliyoruz.

Pazar günü Mersin ilinin ilçeleriyle birlikte il istişaresi vardı. Uzak ilçelerinden Anamur bile katılmıştı. Çok güzel ve verimli bir toplantıydı. Gündem çok doluydu. Herkesin gözlerinin içi gülüyor, kararlılıkla  hizmetlerimizin bütün birimlerine sahip çıkılıyordu. Tarsuslu dostlarımızın isteği ile akşam Tarsus’ta olmak üzere izin isteyip Adana’ya geçtik.

Akdeniz bölgesinin en aktif ve dinamik hizmetlere sahip bir ilidir Adana. Kızılay caddesi üzerinde bir iş hanının üst katını tamamen kiralamışlar. Beş yüz metrekare genişliğinde dört tane daire. Dershanesi, Yeni Asya Vakfı temsilciliği, Eğit-Bir Vakfı temsilciliği, Adana Gençlik Teşkilatı ve diğer birimleriyle hizmetleri bir araya getirip, hizmetin ve cemaatin gücünü ortaya koymuşlar. Anlatıldığı kadarıyla hanım kardeşlerin hizmetleri de takdire şayan.

Hizmet organizasyon planını hayata geçirmelerinin ve hizmetleri komisyonlar marifetiyle cemaatin tamamına paylaştırmanın meyvesini topluyorlar. Akdeniz bölgesinde örnek bir hizmet tablosu meydana getiren Adanalı dâvâ arkadaşlarımızın başarılarının devamını diliyor ve dualar ediyoruz. (Devamı yarın)

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube-Sami Cebeci videoları) (YouTube-Sami Cebeci ile her akşam canlı Risale-i Nur dersleri)

Reklam

Yorum Yap