Anadolu Seyahat Notları

ANADOLU GEZİ NOTLARI-1

(Not: Anadolu’ya yapılan hizmet gezilerimiz, Yeni Asya Gazetesinde yayınlandı. Yıllar önce yapılan bu gezilerin şevke vesile olması için ara sıra elektronik ortamda paylaşımlarını yapacağız. Tarihin unutulmuşluk sayfalarında kalmadan, gelecek kuşaklara emanet edilen bu yazılar, inşaallah umduğumuz gibi bir şevk kaynağı olur.)

KONYA’DA BEDİÜZZAMAN BAYRAMI

1998 yılının Mayıs ayı ortalarında Avustralya’dan döndükten sonra, Ekim ayı içinde hafta sonu Konya iline gittik. Bölge toplantısı vardı. Bütün bölgeye bağlı il temsilcileri katılmışlardı.

Cumartesi günü akşamı, üç arkadaş Kanal-42 televizyonunda program yaptık. Bediüzzaman’ın demokrasiye bakışı, insan hakları ile Batılı demokrasilerle ülkemizdeki demokrasinin kıyaslamalarını yaptık. Benzer bir program da Kon-TV den canlı olarak gerçekleştirildi. Milleti irşat ve tenvir eksenli böylesine programlara imkân veren her iki kuruluşa şükranlarımızı sunuyoruz.

Aynı akşam, üç saat süren ve her kesin katılabildiği “İslâm, demokrasi ve Bediüzzaman”konulu bir konferans verdik. Salon hınca hınç doluydu. Çokları ayakta kalmıştı. Anlatılan hakikatler herkesi memnun etmişti. Konferans sonrası kitaplarımızı imzaladığımız bu programda organizasyon gayet mükemmeldi.

Pazar günü gerçekleşen bölge toplantısının başarı grafiği de fevkalâde yüksekti. Bu toplantıda, Avustralya’yı temsilen Fethi Yargı, Halil Yıldız, Hasan Cömert, Nazım Taşkıran, Mustafa Gök ve Celal Karahasanoğlu gibi dâvâ arkadaşlarımızın katılması da toplantıya ayrı bir renk kattı.

Dört katlı ve sekiz daireli bir binayı satın alarak hizmete kazandıran ve çok yoğun geçen iki günde, bir haftalık bir kaç programı gerçekleştiren ve hem programları organizede hem de gelen misafirleri ağırlamada, iş bölümü prensibiyle mükemmel bir başarı gösteren, başta Hazret-i Mevlana olmak üzere, evliyalar diyarı olan Konya’da herkese Bediüzzaman bayramı yaşatan Konyalı bütün kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Allah hepsinden ebediyen razı olsun,amin.

asyanur.info  samicebeci.net  (YouTube- Sami Cebeci videoları)

Reklam

Yorum Yap